chor 202016 stycznia odbył się w Gorlicach I Powiatowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowej. Organizatorem tego konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. W myśl regulaminu mogły w nim wziąć udział tylko zespoły wokalno-instrumentalne oraz wokalne.
Chór Regnum Sonoris znalazł się w II kategorii – zespoły wokalne i był oczywiście najliczniejsza grupą biorącą udział w konkursie kolędowym. Mała scena MDK przeżyła prawdziwe oblężenie bo jednocześnie zaśpiewało na niej 53 chórzystów z naszej szkoły.

Nasz chór zaprezentował dwa utwory: pastorałkę „Hola, hola pasterze z pola” i współczesną kolędę z repertuaru rodziny Pospieszalskich „Kolęda płynie z wysokości”. Oba utwory w opracowaniu 3-głosowym oceniało jury w składzie: Pani Anna Cisoń nauczycielka i dyrygentka PSM w Gorlicach, Pan Henryk Rąpała – dyrektor PSM w Gorlicach oraz Pan Bogusław Diduch muzyk.
Wyniki konkursu okazały się bardzo dla nas szczęśliwe. Regnum Sonoris zdobył I miejsce i w nagrodę otrzymał przepiękny puchar.
Oczywiście ten sukces został okraszony gromkim aplauzem całego chóru – brzmiał on bardzo donośnie w murach gorlickiego MDK

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 21st. . Joomla 3.0 Template.