Dnia 21 marca br. w Kasztelu w Szymbarku został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs „Małopolska Marzanna”, który przebiegał pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy. Tematem konkursu była „Małopolska Marzanna” – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Kukła - kolorystyką stroju lub poszczególnymi jego elementami mogła podkreślać swoją „małopolskość”.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych (indywidualnie lub w grupach do trzech osób), a także dzieci i młodzież w wieku od 7 do 13 lat z placówek kulturalno-oświatowych z województwa małopolskiego. Wpłynęło 80 prac.

Oto wyniki konkursu:
- w kategorii klas I-III uczniowie naszej szkoły za marzannę wykonaną w świetlicy szkolnej otrzymali wyróżnienie: Karolina Sarnecka kl.Ia, Seweryn Drąg kl.Ia i Alicja Chrostowska kl.IIIb

Nagrody i dyplomy wręczał Starosta Gorlicki – Mirosław Wędrychowicz.

W trakcie imprezy dzieci zwiedziły wystawę „Beskid Niski – Przyroda i ludzie”, a także wysłuchały prelekcji mgr inż. Joanny Maczugi na temat zachowań ekologicznych oraz walorów przyrodniczych Beskidu Niskiego.
Na zakończenie odbył się uroczysty korowód z Marzannami nad rzekę Ropę, gdzie dzieci ze szkół podstawowych symbolicznie pożegnały zimę poprzez spalenie kukieł Marzanny.

Licznik odwiedzin od 04.12.2011

Dzisiaj 17 Wczoraj 172 Tydzień 498 Miesiąc 2772 Wszystkie 314386

Aktualnie jest 5 gości i brak użytkowników online

Thursday the 20th. . Joomla 3.0 Template.