24 jaselka libuskie

17 stycznia 2016 r. w Remizie OSP w Libuszy miało miejsce wyjątkowe spotkanie kolędowe. Tegoroczne XXIV Jasełka Libuskie odbyły się pod hasłem „Tak! On jest królem…” i przybrały formę widowiska kolędniczego oraz koncertu kolęd.
Inscenizacja jasełkowa, przygotowana przez Panie Elżbietę Pilch i Sabinę Król, oparta została na wzorach ludowych głównie z regionu Małopolski i Podkarpacia. Widowisko połączone z powszechnie znanymi kolędami i ludowymi tekstami życzeń miało nawiązywać do tradycji kolędowania, która w niektórych wsiach jest nadal kultywowana. Obok takich postaci jak Maryja, Józef, Anioły, można było zobaczyć Gwiazdora, Draby, Turonia oraz Żyda, którego występ spotkał się z żywą reakcją publiczności. W postacie kolędników wcielili się uczniowie klas gimnazjalnych ZSP w Libuszy. Dekorację okolicznościową wraz z okazałą gwiazda kolędniczą, umieszczoną w głębi sceny, wykonała Pani Marta Pilch.


Drugą część spotkania wypełnił koncert kolęd przygotowany przez Panią Katarzynę Moździerz. Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe wykonał chór „Regnum Sonoris” działający przy ZSP w Libuszy, soliści, chórek dziecięcy oraz chór mieszany „Pasja” powstały w lutym 2015 r. przy Parafii Narodzenia NMP w Libuszy. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszył kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycieli.
Wszystkich licznie przybyłych na XXIV Jasełka Bożonarodzeniowe powitał Dyrektor ZSP w Libuszy, Pan Aleksander Kalisz. Niedzielne spotkanie kolędowe zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz, Pan Grzegorz Nosal, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Andrzej Bochenek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pani Iwona Tumidajewicz, radna powiatowa i sołtys wsi, Pani Renata Gołębiowska, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Bieczu oraz Księża Parafii Libusza.

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 18th. . Joomla 3.0 Template.