k czytelniczy 2016Dnia 8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy odbył się V Gminny Konkurs Czytelniczy „Z Ewą Nowacką po epokach” zorganizowany z okazji 5 rocznicy śmierci pisarki. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością podstawowych faktów z życia pisarki i tytułów jej powieści oraz treści dwu książek „Małgosia contra Małgosia” i „Może nie, może tak”. Do konkursu zgłosiło się pięć dwuosobowych zespołów ze szkól Gminy Biecz: ZS nr 1 i ZS nr 2 w Bieczu, ZSP w Binarowej, ZSP w Rożnowicach oraz ZSP w Libuszy.

Etap I „Co dwie głowy…” był konkursem drużynowym, w którym każde z pięciu zadań konkursowych było punktowane. W zadaniu 1 - „Rozsypanka tytułowa” uczestniczki musiały z podanych wyrazów ułożyć 10 tytułów powieści Ewy Nowackiej. Wśród wyrazów było dziewięć, z których można było ułożyć 3 tytuły powieści innej pisarki. Za podanie jej nazwiska można było otrzymać dodatkowe 2 punkty. W tej konkurencji najlepsze były uczennice ZS nr 2 w Bieczu, a dodatkowe punkty zdobyły uczennice ZSP w Libuszy. Zadanie 2 było testem wiedzy z powieści „Może nie, może tak”, który najlepiej napisała drużyna z ZS nr 2 w Bieczu. Z tą powieścią związane było także zadanie 3 „Dyktando Magdzioła”, w którego tekście trzeba było odnaleźć 14 błędów ortograficznych. Wszystkie błędy odnalazły jedynie uczennice z ZSP w Rożnowicach. W zadaniu 4, czyli teście wiedzy z powieści „Małgosia contra Małgosia” najwięcej punktów zdobyła drużyna ZSP w Libuszy. Z tą powieścią powiązane było zadanie 5 „Praca Małgorzaty”. Zadaniem uczestniczek było sprucie rozpoczętej robótki na drutach i zwinięcie włóczki. Najszybciej i najdokładniej zwinęły kłębek uczennice z ZSP w Binarowej.
Następnie zawodniczki przystąpiły do II etapu, czyli konkursu indywidualnego „Jeden z …?...”, który został przeprowadzony na zasadzie telewizyjnego turnieju „1 z 10”. Na początku wszystkie 10 uczestniczek otrzymało po 3 szanse. Za brak, lub niepoprawną odpowiedź na pytanie traciły szansę. Do finału weszły trzy, którym pozostały szanse. Finalistki za każdą pozostałą szansę otrzymały 2 punkty-cukierki. Za prawidłową odpowiedź na każde zadane w finale pytanie otrzymywały 1 punkt-cukierek. Zwycięzcą została uczennica, która podliczeniu punktów-cukierków miała ich najwięcej.
Po pokrzepieniu się wiosennymi kanapkami i sokiem odbyło się rozdanie nagród. Dyplomy i podziękowania oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Biecz wręczyła Pani Dyrektor Agnieszka Kapusta. W konkursie drużynowym zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu w składzie Martyna Przewoźnik i Emilia Wlazło. Drugie miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Kinga Maszewska i Aleksandra Przybyłowicz, a trzecie miejsce - drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej – Karolina Augustowska i Izabela Niziołek.. Drużyny te zawiozły do swoich szkół, oprócz dyplomów, książki do biblioteki. Indywidualnie konkurs „Z Ewą Nowacką po epokach” wygrała Martyna Przewoźnik z ZS nr 2 w Bieczu, drugie miejsce zajęła Emilia Wlazło z ZS nr 2 w Bieczu, a trzecie - Aleksandra Ryznar z ZSP w Rożnowicach. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu.
Serdecznie dziękujemy uczennicom za udział w konkursie czytelniczym, a nauczycielom za ich przygotowanie. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Konkurs przygotowała mgr Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 25th. . Joomla 3.0 Template.