brd powiat 201725 kwietnia 2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej składał się z 3 etapów: rozwiązywania testu z przepisów ruchu drogowego, sprawdzania wiedzy z udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po rowerowym torze przeszkód.

W turnieju szkół podstawowych wzięły udział 4-osobowe drużyny (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) reprezentujące szkoły podstawowe powiatu gorlickiego i trzyosobowe reprezentujace gimnazja. Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska podliczyła wyniki współzawodnictwa.

Naszą szkołę reprezentowali:
a) w kategorii Gimnazjum
- Paweł Bogdan
- Krzysztof Trzaskoś
- Paweł Rybka

b)w kategorii Szkół Podstawowych
- Anna Przybyłowicz
- Martyna Juruś
- Marcin Kapanowski
- Dawid Maciejowski

Klasyfikacja drużynowo Szkoła Podstawowa (ogólnie - najlepsza drużyna turnieju):
I - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ropie
II - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Libuszy
III - Szkoła Podstawowa w Bystrej
IV - Szkoła Podstawowa w Siedliskach
V - Szkola Podstawowa w Ropicy Polskiej

Klasyfikacja drużynowo Gimnazjum (ogólnie - najlepsza drużyna turnieju):
I - Gimnazjum w Ropie
II - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
III - Gimnazjum nr 4 w Gorlicach
IV - Gimnazjum w Rożnowicach
V - Zespół Szkół nr 1 w Bieczu
VI - Gimnazjum w Siedliskach
VII - Gimnazjum w Łużnej
VIII - Gimnazjum w Lipinkach

Warto dodać, że w kategorii najlepszy zawodnik turnieju Dawid Maciejowski zajął 3 miejsce (SP), Ania Przybyłowicz 5 miejsce (SP) oraz Paweł Bogdan 5 miejsce (GIM). Brawo!


Gratulujemy wyników i zachęcamy młodzież libuskiej szkoły to wzięcia w treningach i eliminacjach szkolnych w przyszłym roku.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 18th. . Joomla 3.0 Template.