wiert 9 m 2017Iwona Rudek: Dziękuję całej drużynie, sztabowi szkoleniowemu, rodzicom, burmistrzowi Biecza, dyrekcji ZSP w Libuszy, koordynatorowi ds. spraw sportu gminy Biecz, sponsorom i kibicom. To nasz wspólny sukces!

Młodzicy UKS Wiertmet odnieśli wielki sukces zajmując 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej. Chlubą dla nich, Libuszy, gminy Biecz jest to, że są w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Sukces ten jest wynikiem wieloletniego, stojącego na wysokim poziomie szkolenia sportowego. To praca trenerów Fabiana Szarowicza, Ryszarda Burdy i Wojciecha Bajorka.
Obecny sezon był wymagający i wyczerpujący. Kosztował nas wiele sił i nerwów, ale mamy wspaniały efekt końcowy. Eliminacje wojewódzkie trwały od października 2016 do kwietnia 2017. W tym okresie Libuszanie rozegrali aż 21 meczów. Ostatecznie zajęli drugie miejsce w Małopolsce. Dało im przepustkę do 1/16 finałów Mistrzostw Polski. Tam chłopcy pokazali prawdziwy hart ducha – pokonując zespół z Puław i Wielunia uzyskali awans do najlepszej 16 drużyn w Polsce. W 1/8 finałów chłopcy wygrali z UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą (32:20), ulegli faworytom do złotego medalu – drużynie Wybrzeża Gdańsk. Po ciężkiej i ambitnej walce musieli również uznać wyższość zespołu gospodarzy – KS Chrobry Głogów (30:28). Właśnie ten mecz zadecydował, że naszej drużyny nie ma w dalszej fazie rozgrywek. 9 miejsce w Polsce to bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że zawodnicy którzy występują w Wiertmecie to chłopcy, którzy nie przechodzą żadnej selekcji. W Libuszy mamy zasadę: kto chce poćwiczyć piłkę ręczną, ten przychodzi na zajęcia i ma taką możliwość. Dziękuję i gratuluję całej drużynie, sztabu szkoleniowemu, rodzicom, dyrekcji, burmistrzowi, koordynatorowi, sponsorom oraz kibicom. Mam nadzieję, że wielu mieszkańców Libuszy i gminy Biecz jest zadowolonych z tego sukcesu.
Drużyna Wiertmetu wystąpiła w składzie: Krystian Bieniek, Tomek Szychta, Norbert Trzaskoś, Mateusz Grzegorczyk, Damian Klocek, Kasper Kosiba, Kacper Tokarz, Marcin Król, Maciek Mendowski, Artur Gogola, Kacper Fik, Kacper Czech, Kacper Miśkowiec, Kuba Juruś, Rafał Szarowicz, Klaudiusz Dyląg. Sztab szkoleniowy: Fabian Szarowicz, Wojciech Bajorek, Ryszard Burda.

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 25th. . Joomla 3.0 Template.