regnum 20174-5 listopada odbył się w Krakowie 15 Jubileuszowy Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej. Tradycją naszej szkoły stało się uczestniczenie w tym wokalnym konkursie. Po raz pierwszy 10 lat temu wziął w nim udział zespół „Kasine Muzykanty”. W tym roku, ponownie jak w poprzednich naszą szkołę reprezentował chór „Regnum Sonoris”. Uczniowie od klasy 5 SP do 3 Gimnazjum przygotowywali się do występów przez dwa ostatnie miesiące. W myśl regulaminu należało przygotować 5 utworów patriotycznych.

W tym roku chór pracował nad utworami: „Rota”, „Przybyli ułani”, Obdarz nas pokojem”, „Gdy na Anioł Pański” i „Jak długo w sercach naszych”. Wszystkie pieśni w układzie 3-głosowym. Próby były żmudne i męczące, ale w końcu udało się osiągnąć dobre brzmienie pieśni.
4 listopada w auli przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się przesłuchania konkursowe. Na czele jury zasiadł prof. Rafał Marchewczyk, który wybrał dla naszego chóru dwie pieśni do wykonania – „Rotę” i „Gdy na Anioł Pański”. Występ wypadł bardzo dobrze choć liczyliśmy na inny zestaw pieśni.
Wieczorem nadeszła radosna wiadomość, że chór zakwalifikował się do niedzielnego Koncertu Laureatów. Radość chórzystów była tak wielka i głośna, że chyba całe Schronisko PTSM przy Grochowej dowiedziało się o tym sukcesie.
Następnego dnia o godz. 17 odbyła się uroczysta Msza św za ojczyznę a potem rozpoczął się Koncert galowy z udziałem zaproszonych gości, w tym wojewody małopolskiego. Nasz chór znalazł się w wąskim gronie 10 Laureatów Przeglądu. Po świetnym występie chór otrzymał pamiątkowy dyplom, piękny puchar a każdy z uczniów placek z niespodziankami.
To były dwa dni pełne emocji i niezapomnianych przeżyć dla wszystkich chórzystów i opiekunki Katarzyny Moździerz

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 22nd. . Joomla 3.0 Template.