lesniczy 2017Dnia 01.12.2017 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził pan leśniczy Bogusław Pięta z Leśnictwa Pagorzyna, Nadleśnictwo Kołaczyce, który poprowadził zajęcie w ramach tematu kompleksowego „Przygotowanie zwierząt do zimy”.
Przedszkolaki oczekiwały gościa z niecierpliwością już od samego rana. Pan Bogusław opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt: sarny, dzika, lisa, jelenia.

 


"Uczmy miłości do przyrody 
uczmy spostrzegać jej piękno 
cieszyć się nim, podziwiać je 
i przestrzegajmy dzieci 
by tego piękna nie niszczyły" 
H. Zdzitowiecka


Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawą prezentację.
Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu Bogusławowi i Nadleśnictwu Kołaczyce za to ciekawe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 18th. . Joomla 3.0 Template.