program kubus 2016 17Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę „Kubuś”. Celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. 

W bieżącym roku szkolnym 2016/17 nasze przedszkole aktywnie przystąpiło do realizacji w/w programu. Przedszkolaki razem z Kubusiem poznały piękno otaczającej nas przyrody i dowiedziały się jak ją chronić i szanować. Zapoznały się także z rolą owoców i warzyw w diecie każdego człowieka. Dzieci zrealizowały również następujące działania ekologiczne: założyły w przedszkolu kąciki przyrody, spotkały się z Leśniczym, odbyły wycieczkę do parku, zbierały zakrętki, dokarmiały ptaki, aktywnie uczestniczyły w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Marchewki, Dnia Wody, sprzątania świata (plakaty), rozwiązywały zadania w książeczkach ww programu. Zapoznały się także z „Piramidą żywności” kształtując w ten sposób podstawowe nawyki zdrowego odżywiania, w tym jedzenie II śniadania.


Na koniec realizacji programu przedszkole otrzymało certyfikat. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas realizacji zajęć. Poprzez zabawę poznały trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania. Udział w programie sprawił dzieciom wiele radości.

W roku szkolnym 2016/17 w ramach realizacji  programu  „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, przedszkolaki z grupy „Pszczółki” brały udział w konkursie „Przybory do higieny jamy ustnej Smoka Jordana” . Przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej oraz dzieci wspólnie wykonały przybory: szczoteczkę, kubeczek i pastę do zębów. Zdjęcie zostało umieszczone na stronie konkursowej. Ponadto zorganizowano spotkanie z panią stomatolog, z pediatrą, którzy poszerzyli dzieciom wiedzę na temat zdrowia.
M.S.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 25th. . Joomla 3.0 Template.