ekonimia 2018W dniach 12.02-16.02 uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w warsztatach „Ferie z ekonomią”. Nasza szkoła jako jedna z 65 szkół w Polsce została zakwalifikowana to tego projektu. Pomysłodawcą i wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Gimnazjaliści brali udział w grach i zabawach edukacyjnych z dziedziny ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości. Odwiedzili bank Pekao SA w Gorlicach. Wysłuchali prelekcji na temat produktów bankowych, zobaczyli jak funkcjonuje bank. Byli również z wizytą w libuskiej piekarni. Zobaczyli tu proces produkcyjny pieczywa, zwiedzili cały zakład. Właścicielka – Pani Iwona Rudek podzieliła się swoją wiedzą na temat prowadzenia firmy, jej organizacji i bieżącego funkcjonowania.
Dzięki tym warsztatom nasi gimnazjaliści w przystępny i przyjemny sposób poszerzyli swoja wiedzę z dziedziny ekonomii. Teraz pozostaje praca nad projektem konkursowym, którym jest model biznesowy firmy jaka mogłaby funkcjonować w lokalnej społeczności.


Mamy nadzieję, że znajdziemy się w grupie finalistów.
Zapraszamy na nasz blog, gdzie można śledzić nasze poczynania. http://feriezekonomia.pl/blog/zespol-szkolno-przedszkolny-w-libuszy/

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 18th. . Joomla 3.0 Template.