marzanna 201821 marca w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Uroczystość została połączona z 8. finałem konkursu „Małopolska Marzanna”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Gorlickiego, Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach.
Konkurs „Małopolska Marzanna” jest objęty honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość wykonanych prac. W tym roku na konkursu wpłynęło187 kukieł.


W kategorii I - klasy I – III szkoły podstawowej - wzięło udział 100 prac, w tym dwie z naszej szkoły.
Marzanna w wykonaniu uczniów kl. II a w składzie: Maciej Śliwa, Kacper Bieniek oraz Julia Pabisz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
Imprezę uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkół w Szymbarku, które przygotowały wiosenne przedstawienie, następnie wszyscy udali się z Marzannami w barwnym korowodzie na plac, gdzie miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy. Kukły zostały spalone na ognisku przygotowanym przez strażaków. Na zakończenie uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek.
Teoretycznie już jest. Astronomiczna przyszła przecież do nas 20., a kalendarzowa 21 marca. Pytanie tylko, gdzie zbłądziła, wyczekiwana z takim utęsknieniem WIOSNA?!

AD

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 25th. . Joomla 3.0 Template.