konk palmy 2018W Niedzielę Palmową w kościele NMP w Libuszy miało miejsce uroczyste podsumowanie KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ organizowanego przez SU we współpracy z księżmi parafii.
Celem organizowanego konkursu było propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stworzył doskonałą okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.


Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem kultywowaniem wielkanocnej tradycji. Słowa te skierowane są w szczególności do uczniów, którzy nie szczędzili czasu na przygotowanie przepięknych bibułkowych kwiatów i ozdób do palm. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości Niedzieli Palmowej za przygotowanie małych i większych rozmiarów palm wielkanocnych. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy włączyli się w ich przygotowanie i dostarczenie do kościoła.
Najpiękniejsze palmy w kilku kategoriach wiekowych wybrała specjalnie powołana komisja konkursowa w składzie: ks. Stanisław Dębiak, ks. Michał Dusza, p. Danuta Dyląg oraz p. Renata Gryboś. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność z tradycją regionalną, estetykę wykonania i walory artystyczne oraz rodzaj wykorzystanych materiałów.
Dostarczone na konkurs palmy prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i trudno było wybrać tę najładniejszą, stąd też komisja przyznała kilka równorzędnych miejsc.
W kategorii szkół podstawowych tytuł najpiękniejszej palmy zdobyły klasy: IIIa, IVa i VIIb.
W kategorii gimnazjum I miejsce wywalczyły klasy IIIa i IIIb.
Wyróżnienia: IVb SP, VIIa SP, IIbG oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
I miejsce indywidualnie uzyskała uczennica klasy IIa SP Gabrysia Ruwińska.
II miejsce indywidualnie przyznano Milenie Maciejowskiej, Natalce Bogdan z kl. Vb oraz Weronice Magiera z kl. Va i Martinie Czekaj z kl. Vb.
Specjalne wyróżnienie otrzymała p. Maria Pabis za przepiękną palmę wykonaną z naturalnych materiałów.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez ks. Stanisława Dębiaka, Samorząd Uczniowski oraz sklepik Bankrut, którego opiekunem jest p. Renata Gryboś.

Licznik odwiedzin od 04.12.2011

Dzisiaj 12 Wczoraj 172 Tydzień 493 Miesiąc 2767 Wszystkie 314381

Aktualnie jest 13 gości i brak użytkowników online

Thursday the 20th. . Joomla 3.0 Template.