brd pow 201816 kwietnia 2018 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Turniej składał się z 3 etapów: rozwiązywania testu z przepisów ruchu drogowego, sprawdzania wiedzy z udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po rowerowym torze przeszkód.

W turnieju szkół podstawowych wzięły udział 4-osobowe drużyny (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) reprezentujące szkoły podstawowe powiatu gorlickiego i trzyosobowe reprezentujace gimnazja. Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska podliczyła wyniki współzawodnictwa.

Naszą szkołę reprezentowali:
a) w kategorii Gimnazjum
- Faustyna Kosiba
- Szymon Pisula
- Tomasz Tatara

b) w kategorii Szkół Podstawowych
- Anna Przybyłowicz
- Martyna Juruś
- Marcin Kapanowski
- Dawid Maciejowski

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych (ogólnie - najlepsza drużyna turnieju) nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce ustępując tylko Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie:

W klasyfikacji drużynowej gimnazjów zajęliśmy miejsce tuż za podjum - IV miejsce.

Uczennica Faustyna Kosiba została dodatkowo wyróżniona w kategorii udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Brawo!

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 18th. . Joomla 3.0 Template.