konk pabisz 2019W tym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy zorganizował po raz drugi Gminny Konkurs Plastyczno - Czytelni-czy. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści książki Jana Grabowskiego: „Puc, Bursztyn i goście”. Konkurs zatytułowany „Cztery łapy – pies kudłaty” odbył się 27 marca 2019 r. Na konkurs plastyczny nadesłano 26 prac, zaś w konkursie czytelniczym wzięło udział 8 dwuosobowych drużyn z SP nr 2 w Bieczu, SP nr 1 w Bieczu, ZSP w Libuszy, ZSP w Strzeszynie, SP w Kor-czynie, SP w Sitnicy, SP w Racławicach oraz ZSP w Rożnowicach.


Konkurs składał się z dwóch części:

a) Plastycznej, w której Komisja spośród 26 nadesłanych prac, wybrała pięć najlepszych prac i przyznała:
• 1 miejsce Janowi Załęskiemu z ZSP w Libuszy
• 2 miejsce Sylwestrowi Michalcowi z ZSP w Libuszy
• 3 miejsce Piotrowi Kijkowi z SP nr 2 w Bieczu
oraz
• Wyróżnienie Wojciechowi Solarzowi z SP w Grudnej Kępskiej
• Wyróżnienie Bartłomiejowi Kozieniowi z ZSP w Libuszy

b)  Czytelniczej, która była konkursem drużynowym. Uczestnicy musieli wykonać 7 zadań, np. rozwiązać test, ułożyć w kolejności alfabetycznej imiona psich bohaterów, czy rozwiązać psie rebusy, za ich rozwiązanie otrzymywali punkty w postaci cukierków. W zadaniu 1 „Puzzle” należało ułożyć z podanych elementów ilustrację z książki Jana Grabowskiego „Puc, Bursztyn i goście”. Okazało się, że największą trudność sprawiło uczestnikom zadanie 5 „Kacper-kowe przysłowia”, w którym należało ułożyć z rozsypanki wyrazowej przysło-wia, wymyślane przez kaczora Kacperka. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie uczennice z ZSP w Libuszy – Julia Pabisz i Kinga Wierzgacz oraz uczen-nice z SP w Sitnicy – Martyna Brach i Natalia Firlit.
Oczywiście nie obyło się bez dogrywki. Po wszystkich konkurencjach okazało się, że trzy drużyny z SP nr 1 w Bieczu – Milena Matiaszewska i Nela Wiecha, ZSP w Libuszy – Julia Pabisz i Kinga Wierzgacz i ZSP w Rożnowicach – Ad-rianna Kozieł i Kamila Kiełtyka mają taką samą ilością punktów. Zadaniem dziewczyn było znalezienie siedem błędów ortograficznych we fragmencie tekstu książki Jana Grabowskiego. Najwięcej błędów znalazły uczennice z drużyny ZSP w Libuszy i tym samym zdobyły I miejsce. Tuż za nimi uplasowały się dziewczynki z Rożnowic, a na trzecim miejscu znalazły się uczennice ze szkoły nr. 1 w Bieczu
W tym roku liczba szkól biorących udział w II Gminnym Konkursie Pla-styczno – Czytelniczym „Cztery łapy – pies kudłaty” była duża
i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się tym samym, jak nie więk-szym gronie. Dziękuję Paniom, które przygotowały uczniów do niego, a przede wszystkim dzieciom za to, że zechciały sięgnąć po zapomnianą już książkę Jana Grabowskiego „Puc, Bursztyn i goście’ i spróbować swoich sił w rywalizacji drużynowej. Dziękuję również uczniom, którzy wykonali piękne portrety psich bohaterów: Puca, Bursztyna, Tjuzdejka i Mikaduchny. Komisja miała nie lada zadanie, aby wybrać te najlepsze. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapra-szam za rok.
Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Biecz wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji drużynowej zawiozły do swoich szkół oprócz dyplomów – książki do biblioteki. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, zaś pozostali uczestnicy konkursu cze-kolady i dyplomy. Słodkości do konkursu zostały zafundowane przez szkolny Sklepik „Bankrut”, którego opiekunem jest Pani mgr Renata Gryboś, za co ser-decznie dziękuję.

Katarzyna Pabisz

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 27th. . Joomla 3.0 Template.