glowna 2017

Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni i czytelni.
Wypożyczalnia dysponuje bogatym księgozbiorem, którego 71% stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz lektury z języka polskiego. Pozostałe zbiory to literatura popularno-naukowa i księgozbiór podręczny oraz zbiory multimedialne. Zbiory z literatury pięknej są systematycznie wzbogacane o nowości wydawnicze zgodnie z myślą zaspokajaniu indywidualnych zainteresowań i upodobań czytelniczych uczniów.
Już od 2003 roku księgozbiór biblioteki jest wprowadzony do komputerowej bazy danych. Program komputerowy Biblos zawiera nie tylko katalogi książek znajdujących się w bibliotece, ale także dane o czytelnikach i ich wypożyczeniach oraz o użytkownikach czytelni. Proces obsługi czytelników (wypożyczenia i zwroty książek) jest również zautomatyzowany dzięki czytnikowi kodów kreskowych.
W czytelni znajdują się encyklopedie, słowniki i inne wydawnictwa popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Można tu również skorzystać z trzech stanowisk komputerowych ze swobodnym (w ramach regulaminu) dostępem do Internetu. Można tu również pograć w gry planszowe (jest już prawie 30), z których największą popularnością cieszą się Rummikub, Uno, Jenga i Dobble.
W bibliotece jest zdecydowanie ciszej niż na szkolnych korytarzach. Więc uczniowie chętnie tu przychodzą odpocząć od gwaru korytarza podczas szkolnej przerwy. Grają w „planszówki”, przeglądają książki, odrabiają zadania domowe i korzystają z Internetu. Przy bibliotece działają także Koło Przyjaciół Biblioteki i Rummikub Club (Klub Gier Planszowych).

W bibliotece pracują nauczyciele-bibliotekarze - mgr Katarzyna Pabisz i mgr Mariola Mrozek.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:
PONIEDZIAŁEK - 8:00 – 14:30
WTOREK - 8:00 – 14:30
ŚRODA - 8:00 – 14:30
CZWARTEK - 8:00 – 14:30
PIĄTEK - 8:00 – 14:30

Aktualności z codziennej działalności biblioteki znajdują się od II 2016 na Facebooku biblioteki - www.facebook.com/biblioteka.libusza/

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 5th. . Joomla 3.0 Template.