piosenka patrio 2014Po raz czwarty chór „Regnum Sonoris” wziął udział w Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Krakowie organizowanym pod patronatem Akcji Katolickiej w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Kardynała S. Dziwisza. Przesłuchania odbyły się 7 listopada w auli Parafii Ojców Cystersów w Nowej Hucie. Wzięło w nich udział ponad 400 wykonawców z całego woj. Małopolskiego. Jak co roku wyjazd poprzedzony był dwumiesięcznymi przygotowaniami, żmudnymi ćwiczeniami i próbami. Do wykonania na konkursie wybraliśmy 5 pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych: „Piękna Pani”, „Jędrusiowa dola”, „Warszawskie dzieci”, „Wisło moja” i „Piechota”. Wszystkie pieśni opracowane zostały w układach trzygłosowych. Na konkurs do Krakowa wyjechało 40 chórzystów. Pomimo bolących gardeł i kataru wszyscy byli bardzo zmobilizowani. Jury po przewodnictwem prof. Rafała Marchewczyka wybrało do prezentacji dwie pieśni – „Wisło moja” i „Warszawskie dzieci”. Chór zaśpiewał bardzo ładnie zdobywając tytuł Laureata Przeglądu i kwalifikację do V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się dnia następnego.

O „wyśpiewanym” sukcesie chór dowiedział się wieczorem w schronisku. Chyba wszyscy goście słyszeli radosne okrzyki chórzystów. W sobotę przed południem odbyły się przesłuchania ogólnopolskie. Wzięło w nim udział 27 podmiotów wykonawczych zakwalifikowanych podczas przesłuchań zorganizowanych w całej Polsce. Tym razem nasz chór zaśpiewał pieśni „Jędrusiowa dola” i „Piękna Pani”. By skrócić i nieco uprzyjemnić sobie oczekiwanie na ogłoszenie wyników chór wybrał się do klasztoru cystersów w Mogile. Było to możliwe dzięki Panu Andrzejowi Kalinowskiemu,krakowskiemu fotografowi zaprzyjaźnionemu z naszym chórem. Klasztor nas zauroczył a wspaniała akustyka tego miejsca sprawiła, że nie można było przestać śpiewać. Chórzyści odśpiewali chyba wszystkie znane pieśni religijne a nawet i te patriotyczne przygotowane na konkurs. Nasz całkiem nieprzewidziany koncert zakończył się postanowieniem - „jeszcze tu powrócimy by zaśpiewać”. I tak czas szybko upłynął. O godz 15 odbyła się uroczysta Msza Św. za ojczyznę na zakończenie której prof. Marchewczyk odczytał wstępny werdykt jury. Występ naszego chóru został doceniony przez jury II miejscem oraz udziałem w Koncercie Laureatów. Chór Regnum Sonoris otrzymał piękny puchar ufundowany przez Prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej oraz inne nagrody. Powrót do Libuszy był bardzo radosny i śpiewający, nikt nie myślał o zmęczeniu.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 24th. . Joomla 3.0 Template.