PODRĘCZNIKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 bezpłatne zestawy podręczników, to znaczy podręczniki wypożyczane z biblioteki szkolnej i bezzwrotne ćwiczenia otrzymują uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

W tym roku szkolnym uczniowie klas I wypożyczają podręczniki do nauczania zintegrowanego „Szkolni Przyjaciele” oraz  do języka angielskiego „Bugs Team 1” i otrzymują materiały ćwiczeniowe do w/w podręczników. Uczniowie klas II-III szkoły podstawowej wypożyczają podręczniki i otrzymują materiały ćwiczeniowe „Tropiciele” oraz podręcznik do j. angielskiego „Our discowery island” z płytą CD i ćwiczeniami.

Uczniowie klas IV szkoły podstawowej wypożyczają 10 podręczników oraz otrzymują 6 bezzwrotnych materiałów ćwiczeniowych. Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej wypożyczają po 10 podręczników oraz otrzymują po 4 bezzwrotne materiały ćwiczeniowe. Uczniowie klas VII szkoły podstawowej wypożyczają 12 podręczników oraz otrzymują 6 bezzwrotnych materiałów ćwiczeniowych.

Uczniowie klas II gimnazjum wypożyczają 12 podręczników oraz otrzymują 4 bezzwrotne materiały ćwiczeniowe, a uczniowie klas III gimnazjum wypożyczają 14 podręczników oraz otrzymują 4 bezzwrotne materiały ćwiczeniowe.

Zakupu podręczników i ćwiczeń dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych dokonuje szkoła za pieniądze otrzymane z dotacji celowej przekazanej przez MEN. Podręczniki są własnością organu prowadzącego szkołę, czyli Gminy Biecz i wypożyczane uczniom przez bibliotekę szkolną. Przewidywany przez MEN okres użytkowania to trzy lata.

Podręczniki, które zdaniem szkoły nie będą się nadawały do użytku na skutek zużycia lub uszkodzenia muszą zostać odkupione. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.men.gov.pl w zakładce kształcenie i wychowanie pod hasłem darmowe podręczniki.

Informacje dotyczące wypożyczania i zwrotu podręczników oraz przekazywania materiałów ćwiczeniowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy znajdują się w:

 

Licznik odwiedzin od 04.12.2011

Dzisiaj 22 Wczoraj 57 Tydzień 22 Miesiąc 933 Wszystkie 310403

Aktualnie jest 17 gości i brak użytkowników online

Monday the 20th. . Joomla 3.0 Template.